Sopron, 300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Becséri Gergely, Király Zsolt)

SOPRON: Molnár M. – Fazakas, Fehér, Ágh, Bor – Koronczai, Tóth M., Kővári – Varga Sz. (Horváth P., 61.), Kovács D. (Garda, 65.), Batizi-Pócsi (Szabó L., 46.). Vezetőedző: Németh Szabolcs

BÉKÉSCSABA: Ribansky – Szélpál (Eszlátyi, 80.), Viczián (Gyurján, 59.), Dlusztus A., Mészáros M. – Pilán, Birtalan (Király P., 72.), Nagy S., Szatmári – Urbin, Gránicz. Vezetőedző: Boér Gábor

MESTERMÉRLEG

Németh Szabolcs: – Nagyon jól felkészített Békéscsaba ellen szereztünk egy pontot. Voltak helyzeteink, de kapu előtt sajnos továbbra is gyengék vagyunk.

Boér Gábor: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, többet birtokoltuk a labdát, mint a hazaiak. A második félidőben sokkal lüktetőbb volt a játék mindkét oldalon, sajnos nem tudtuk kihasználni helyzeteinket.

Szöveges tudósítás

94. perc - Vége a mérkőzésnek. A végeredmény 0-0

92. perc - Egy békéscsabai elesik a tizenhatoson belül, nincs büntető. Közben Fehér Zoltán kap sárga lapot.

90. perc - A játékvezető 3 percet hosszabbít.

89. perc - Fazakas lövése megy a kapu mellé.

87. perc - Kővári kap sárga lapot.

84. perc - Fazakas kap sárga lapot.

81. perc - Csere a vendégeknél Szélpál Norbertet, Eszlátyi István váltja.

78. perc - Molnár Márk véd hatalmasat. Gránicz szabadrúgása erősen a jobb felső sarok felé tartott, de kapusunk hárított.

73. perc - Birtalan helyett Király folytatja a Békéscsabában.

69. perc - Molnár védi a vendég csapat fejesét, majd Garda beadásából Horváth Péter fejelt a kapu fölé.

66. perc - Kihasználjuk harmadik cserelehetőségünket is, Kovács Dominik helyett Garda Géza a pályán.

62. perc - Az utóbbi percekben felgyorsult a játék, most Tóth Martin került gólhelyzetbe, azonban a védők időben tisztáztak.

61. perc - Szabó László lövése megy a kapu fölé, majd cserélünk, Varga Szabolcs helyett Horváth Péter a pályán.

59. perc - Mészáros kap sárga lapot Tóth Martin buktatásáért

58. perc - Csere a vendégeknél Viczián helyett Gyurján a pályán-

57. perc - Fazakas Géza vezetett támadásokat, majd Varga Szabolcs lövését védte a Békéscsaba kapusa.

50. perc - Ismét mi veszélyeztetünk, Kovács Dominik kétszer is villant, azonban a gól elmaradt.

46. perc - Batizi-Pócsi helyett Szabó László a pályán.

45. perc - A játékvezető nem hosszabbít. Félidő 0-0

43. perc - Egy vendég támadást követően a tizenhatosunkon belül Gránicz esett el, azonban a síp néma maradt, rögtön ezt követően Pilán is elesett a tizenhatoson belül. Pilán műesésért sárga lapot kapott.

38. perc - Egy ütközés után Fazakas Gézát kell ápolni a pálya mellett, aki a 40. percben visszatért a pályára.

34. perc - Tóth Martin megindulása után a bal szélen törtünk előre, a meginduló Bor Dávid ellen szablytalankodtak, majd a szabadrúgást a vendég csapat tisztázta. Ezt követően Kovács Dominik beadását tisztázták. A mérkőzés első felében tapasztalt Békéscsabai akciók után, most mi tartjuk nyomás alatt az ellenfelet.

31. perc - A kidogozott hazai támadásunk után, Batizi-Pócsihoz került a labda a hatoson, azonban a lövés nem sikerült, ezt követően Kovács Dominik lövése suhant el a jobb alsó sarok mellett.

30. perc - Egy hosszú szóló után Gránicz beadása pontatlan volt.

25. perc - Ismét vendég szabadrúgás, Mészáros lövését Molnár Márk magabiztosan védte.

20. perc - Szögletet végezhettünk el, majd Varga Szabolcs ugrott ki nagyszerűen a jobb szélen, azonban a játékvezető lest jelzett.

16. perc - Több visszavert békéscsabai támadás után Kovács Dominikhez érkezett a beadás, azonban az átvétel pontatlan volt.

14. perc - Kővári szabálytalankodott a kaputól 25 méterre, a legurított szabadrúgás beadását szögletre tisztáztuk.

9. perc - Kovács Dominik próbált kilépni a védők közül, ezt követően egy kontratámadást vezetett a Békéscsaba Fehér Zoltán tisztázott fejjel a kapunk előtt.

5. perc - A csapatok ismerkednek  nedves talajjal, kiegyenlített a küzelem.

1. perc - A Békéscsaba fehér- lilában, mi lila - fehér mezben a pályán.

Beharangozó:

Németh Szabolcs: „A csapat mindent megtesz a pályán, előbb-utóbb a győzelemnek is jönni kell”

Három mérkőzésen mindössze egy pontot szerzett az idei bajnokságban a Soproni VSE együttese. Németh Szabolcs vezetőedző azt mondja: elégedett a csapat hozzáállásával, küzdőszellemével. A szakember szerint nagyobb odafigyeléssel és egy kis szerencsével meglesznek az első gólok és agyőzelmek is jönni fognak.

A Cegléd elleni meccsen kétgólos vereséget szenvedett a csapat, hogy értékeli a találkozót?

Aki az eredményt látja, azt gondolja, sima hazai győzelem volt. Pedig szó sem volt erről. Már a 10. percben egy az egyben vezettük a kapusukra a labdát, de védett a hálóőr. Rúgtunk kapufát, egy esetben a gólvonalról mentettek a hazaiak. Mindent
elmond a meccsről, hogy a szaklapban a Cegléd kapusa kapta a legjobb osztályzatot. Még a kiállítás után is jobban játszottunk, mint ellenfelünk, de megint kimaradtak a helyzetek, mi pedig hátrányba kerültünk, aztán a meccs végén tíz emberrel is támadtunk, végül lekontráztak bennünket. Több volt ebben a meccsben.

Három meccs után egy pontunk van és nincs még rúgott gólunk. Miben kell javulni?

A hazai meccsünkön is láthatták a nézők, hogy a fiúk mennek előre, nincs elveszett labda, küzdünk, hajtunk az utolsó percig. A támadójáték is rendben van, hiszen minden meccsen megvannak a 100%-os helyzeteink, csak az í-re a pontot nem
sikerül feltenni. Bízom a csapatban, és abban, hogy a csapat teljesítményét sikerül végre megkoronázni, azaz gólt, gólokat lövünk.

Szombaton a Békéscsaba lesz az ellenfél, a viharsarki együttes idén is a feljutásért küzd.

Igen, kiemelkedő képességű csapat látogat Sopronba, nehéz, kemény meccsre számítok. Ugyanakkor már a bajnokság előtt hangsúlyoztam, hogy olyan csapat kialakítása a cél, amely otthonába nem szívesen látogatnak az ellenfelek. Egyben
kell lennünk, koncentráltan kell küzdeni. Meggyőződésem, hogy, ha megszerezzük az első gólunkat, felszabadultabban játszik a csapat és a győzelmek is jönni fognak.